2004 Crack, Splat, & Roll

 

bar

 

brandonandjesse

“Brandon and Jesse shake after a hard-fought battle in the Men’s Open Final”

2004 Crack, Splat, & Roll Racquetball Tournament

The Alaska Club – Midtown
Anchorage, Alaska
October 15-17, 2004

 

bar

 

Michelle Poage took Becky Bailey in two games to claim the Women’s Open Title and also played in the Men’s A final where she lost to (1) Lincoln Brandau. After winning the Men’s Open Doubles as a team Jesse Keaveny & Brandon Cuaresma played against each other in the Men’s Open singles final where Jesse came out the winner in an 11-6 tiebreaker.

 

Women’s “Open”
View Complete Drawsheet

1st Place: (1) Michelle Poage
2nd Place: (2) Becky Bailey
3rd Place: Tiffany France
Consolation: Pam Barnes

 

Mens “Open”
View Complete Drawsheet

1st Place: (1) Jesse Keaveny
2nd Place: (3) Brandon Cuaresma
3rd Place: (2) Jim Derks
Consolation: (4) Robby Gunther

 

Men’s “A”
View Complete Drawsheet

1st Place: (1) Lincoln Brandau
2nd Place: (2) Michelle Poage
3rd Place: Tony Arturo
Consolation: Dave Bruchhauser

 

Men’s “B”
View Complete Drawsheet

1st Place: (5) Steven Stewart
2nd Place: (3) Ray Eliey
3rd Place: (2) Jim Weingartner
Consolation: (4) Bill Hand (Homer)

 

Men’s “C”
View Complete Drawsheet

1st Place: Chris Smole
2nd Place: (1) Robert Myers
3rd Place: (4) John Woodall
Consolation: Greg Earl

 

Men’s “25+ B/C”
View Complete Drawsheet

1st Place: Ray Eiley
2nd Place: Ron Jones
3rd Place: Bruce Hesselbach
Consolation: Chris Smole

 

Men’s “35+ Open”
View Complete Drawsheet

1st Place: (1) Tony Piper
2nd Place: Lincoln Brandau
3rd Place: (3) Felix Martinez
Consolation: (2) Tim Keaveny Sr

 

Men’s “50+ Open”
View Complete Drawsheet

1st Place: Steve Dunn (California)
2nd Place: Christer Linden
3rd Place: Warren Bailey
Consolation: Leo Kouremetis (Kodiak)

 

Men’s “Open” Doubles
View Complete Drawsheet

1st Place: (1) Jesse Keaveny & Brandon Cuaresma
2nd Place: (3) Tony Piper & Steve Deaton
3rd Place: (4) Mike Hovanec & Jim Derks
Consolation: Jimmy & Steven Stewart

 

“B/C” Doubles
View Complete Drawsheet

1st Place: John Craft & Jim Weingartner
2nd Place: Russ Renk & Nassar Cheema
3rd Place: Wendy Jason & Bill Hand (Homer)
Consolation: Wayne Oxford & John Woodall

 

Juniors “12 & Under”
View Complete Drawsheet

1st Place: Miguel Martinez
2nd Place: Jasper Jackson
3rd Place: Robert Miller

 

Juniors “8 & Under”
View Complete Drawsheet

1st Place: Hannah Baskin-Piper
2nd Place: Will Miller
3rd Place: Cody Bailey

 

bar