2003 Splats on Ice

2003 Splats on Ice Racquetball Tournament

The Alaska Club – East – Anchorage, Alaska

January 8-12, 2003

 

Women’s “Open”
1st Place: Michelle Poage
2nd Place: Amy Carpenter
3rd Place: Ynez Slaymaker
Consolation: Becky Bailey

 

Women’s “B/C”
1st Place: Erin Parsley
2nd Place: Diane Glover
3rd Place: Cindi Pannone
Consolation: Michelle Graham

 

Men’s “Open”
1st Place: Jimmy Lowe (Fairbanks)
2nd Place: Steve Deaton
3rd Place: Dave Sivigliano (Fairbanks)
Consolation: Mike Phillips

 

Men’s “A”
1st Place: Mike Dermer
2nd Place: Dave Cruz
3rd Place: Dave Bruchhauser
Consolation: Zach Jones (Kodiak)

 

Men’s “B”
1st Place: Mike Gilman
2nd Place: Mike Boothman
3rd Place: Paton Stott
Consolation: Antonio Portillo

 

Men’s “C”
1st Place: Chris Limb
2nd Place: Wayne Saucier
3rd Place: Richard Rosen
Consolation: Al Trbovich

 

Men’s “D” Round Robin
1st Place: Randy Medina
2nd Place: Jason Cumiford
3rd Place: Erik Amundson
Consolation: Miguel Martinez

 

Men’s “25+ Open/A”
1st Place: Jim Black
2nd Place: Tony Piper
3rd Place: Mike Phillips
Consolation: Jimmy Stewart

 

Men’s “B/C All Ages”
1st Place: Mike Gilman
2nd Place: Dwight Greene
3rd Place: Jeff Humber
Consolation: Bob Lohr

 

Juniors “10 & Under” Round Robin
1st Place: Jasper Jackson
2nd Place: Eric Esplin
3rd Place: Robert Miller
4th Place: Aaron Esplin
5th Place: Liam Oberly

 

Juniors “18 & Under”
1st Place: Joel Lawrence
2nd Place: Michelle Graham
3rd Place: Erik Amundson
Consolation: Miguel Martinez

 

Women’s “Open” Doubles Round Robin
1st Place: Robin Rodriguez & Becky Bailey
2nd Place: Ynez Slaymaker & Vicky Oberly
3rd Place: Amy Carpenter & Cecilia McSherry
Consolation: Michelle Poage & Erin Parsley

 

Women’s “B/C” Doubles Round Robin
1st Place: Cindy Pannone & Sheila McSherry
2nd Place: Diane Glover & Cathy Pannone
3rd Place: Shannon Murray & Theresa McSherry

 

Men’s “Open” Doubles
1st Place: Jimmy Lowe & Dave Sivigliano (Fairbanks)
2nd Place: Jesse Keaveny & Brandon Cuaresma
3rd Place: Nick Arturo & Ellis Walthour
Consolation: Craig Walton & Zach Jones (Kodiak)

 

Men’s “B/C” Doubles
1st Place: John Craft & Joel Lawrence
2nd Place: Gary Zipkin & Bob Lohr
3rd Place: Mike Bidelman & Richard Rosen
Consolation: Jeff Bentz & Larry Astrup