2003 Racq Attack

2003 Racq Attack Racquetball Tournament

The Alaska Club – Midtown
Anchorage, Alaska
February 12-16, 2003

Women’s “Open”
1st Place: Stephanie Munger
2nd Place: Michelle Poage
3rd Place: Amy Carpenter
Consolation: Becky Bailey

 

Women’s “C” Round Robin
1st Place: Shannon Murray
2nd Place: Michelle Graham
3rd Place: Theresa McSherry

 

Men’s “Open”
1st Place: Jimmy Lowe (Fbks)
2nd Place: Robert Gunther
3rd Place: Justin Campbell (Fbks)
Consolation: Mike Phillips

 

Men’s “A”
1st Place: Steve Garcia
2nd Place: Ron Allison
3rd Place: Tim Johnson
Consolation: Dave Cruz

 

Men’s “B”
1st Place: Paton Stott
2nd Place: Jason Kimmel
3rd Place: Chris Coursey
Consolation: Peter Seiffert

 

Men’s “C”
1st Place: Jim Weingartner
2nd Place: John Craft
3rd Place: Evan Rowland
Consolation: Gavin Luner

 

Men’s “D”
1st Place: Steve Medina
2nd Place: Jason Cumiford
3rd Place: Erik Amundson
Consolation: Miguel Martinez

 

Men’s “25+ Open/A”
1st Place: Robert Bailey
2nd Place: Josh Wood
3rd Place: Steve Garcia
Consolation: Rob Hegner

 

Men’s “40+ Open/A”
1st Place:
2nd Place:
3rd Place: Jimmy Stewart
Consolation: Arctic Dave

 

Men’s “25+ B/C”
1st Place: Jason Kimmel
2nd Place: Brian McEnnis
3rd Place: Gavin Luner
Consolation: Troy Goodwin

 

Men’s “40+ B/C”
1st Place: Skip Minder
2nd Place: John Craft
3rd Place: Al Trbovich
Consolation: Denny Wood

 

Juniors “8 & Under” Round Robin
1st Place: Robert Miller
2nd Place: Jasper Jackson
3rd Place: Brittany Garcia
4th Place: Zion Burgess
5th Place: Liam Oberly

 

Juniors “10 & Under” Round Robin
1st Place: Zane Burgess
2nd Place: Jonathan Redfearn
3rd Place: John Michael Benson

 

Juniors “16 & Under”
1st Place: Miguel Martinez
2nd Place: Michelle Graham
3rd Place: Theresa McSherry
Consolation: Sheila McSherry

 

Women’s “Open” Doubles Round Robin
1st Place: Amy Carpenter & Tiffany France
2nd Place: Robin Rodriguez & Kastle Arturo
3rd Place: Vicky Oberly & Ly Abbott

 

Men’s “Open” Doubles
1st Place: Steve Deaton & Tony Piper
2nd Place: Robert Bailey & James Miles
3rd Place: Justin Campbell & Robert Gunther
Consolation: Felix Martinez & Mike Phillips

 

Men’s “B/C” Doubles
1st Place: Chris Coursey & Chirs McKellar
2nd Place: Richard Rosen & Mike Bidelman
3rd Place: Paton Stott & Al Trbovich
Consolation: Russ Renk & Jim Weingartner

 

Mixed “Open” Doubles Round Robin
1st Place: Stephanie Munger & Robert Gunther
2nd Place: Michelle Poage & Jim Derks
3rd Place: Amy Carpenter & Justin Campbell
4th Place: Robin Rodriguez & Tony Piper