2002 Military Appreciation

2002 Military Appreciation Racquetball Tournament

The Alaska Club – Midtown
Anchorage, Alaska
September 18-22, 2002
Michelle Poage & Jesse Keaveny

 

 

 

Women’s “Open”
1st Place: (1) Michelle Poage
2nd Place: (2) Amy Carpenter
3rd Place: Leda Evans
Consolation: Becky Bailey

 

Women’s “B/C”
1st Place: Erin Parsley
2nd Place: Linda Bateman
3rd Place: Cindi Pannone
Consolation: Jacqueline Duran (Fbks)

 

Mens “Open”
1st Place: (3) Jesse Keaveny
2nd Place: (1) Justin Campbell (Fbks)
3rd Place: (5) Brandon Cuaresma
Consolation: (6) Ellis Walthour

 

Men’s “AA”
1st Place: Tom Hood
2nd Place: Robert Bailey

 

Men’s “A”
1st Place: Martin Page
2nd Place: (1) James Miles
3rd Place: (5) Leo Kouremitis (Kodiak)
Consolation: Brent Paul (Fbks)

 

Men’s “B”
1st Place: Dennis Chartaw
2nd Place: Larry Astrup
3rd Place: Paton Stott
Consolation: Steve Amundson

 

Men’s “C”
1st Place: Antonio Portillo
2nd Place: John Craft
3rd Place: (2) Dwight Greene
Consolation: (1) Al Trbovich

 

Men’s “D”
1st Place: Jake Paul (Fbks)
2nd Place: Gabriel Carbajal
3rd Place: Frank Delsing
Consolation: Jacqueline Duran (Fbks)

 

Men’s “24 & Under”
1st Place: (2) Jesse Keaveny
2nd Place: (1) Robby Gunther
3rd Place: (3) Ryan Kofoid
Consolation: Jake Paul (Fbks)

 

Men’s “25+ Open/A”
1st Place: (1) Brandon Cuaresma
2nd Place: (2) Keith Boice
3rd Place: Mike Hovanec
Consolation: Ron Allison

 

Men’s “40+ Open/A”
1st Place: Martin Page
2nd Place: (1) Ellis Walthour
3rd Place: Jay Wisthoff
Consolation: (2) Felix Martinez

 

Men’s “25+ B/C”
1st Place: Sal Diaz
2nd Place: Paton Stott
3rd Place: Antonio Portillo

 

Men’s “40+ B/C”
1st Place: Jeff Huber
2nd Place: Mike Adams
3rd Place: Larry Astrup
Consolation: Steve Flores

 

Men’s “Open” Doubles
1st Place: (2) Brandon Cuaresma & Kieth Boice
2nd Place: (4) Justin Campbell & Robby Gunther
3rd Place: (1) Jesse Keaveny & Jim Derks
Consolation: (6) Ryan Kofoid & James Miles

 

Mixed “Open” Doubles
1st Place: Amy Carpenter & Justin Campbell
2nd Place: Michelle Poage & Jim Derks
3rd Place: Kathy Wisthoff & Jay Wisthoff

 

Men’s “B/C” Doubles
1st Place: (1) Sal Diaz & Steve Amundson
2nd Place: (3) Patton Stott & John Craft
3rd Place: Steve Arturo & Brad Wilson
Consolation: Mike Bidelman & Richard Rosen