1993 Westmark Racquetball Classic

1993 Westmark Racquetball Classic

The Alaska Athletic Club
Anchorage, Alaska
November 10-14, 1993
Women’s “Open” Singles

1st Place: (1) Kerri Wethington
2nd Place: (3) Kathy Stone
3rd Place: (2) Kathy Wisthoff
Consolation: (5) Linda Sheppard


Women’s “B” Singles

1st Place: (2) Liz Savage
2nd Place: (4) Kim Gaines
3rd Place: (3) Julie Romig
Consolation: Jackie Cason


Women’s “C” Singles – (Round Robin)

1st Place: Rhodell Eppenger
2nd Place: Teresa Sweeting
3rd Place: Cynthia Ballard


Men’s “Open” Singles

1st Place: (2) Steve Deaton
2nd Place: (1) Jay Wisthoff
Consolation: (7) Ben Cuaresma


Men’s “A” Singles

1st Place: Michael Hamilton
2nd Place: (3) Tom Vessie
3rd Place: (5) Willy Stone
Consolation: (1) Sherrill Lewis


Men’s “B” Singles

1st Place: (1) Scott English
2nd Place: Greg Walleen
3rd Place: (2) Mark Moustakis
Consolation: John Abreu


Men’s “C” Singles

1st Place: (3) Bryce Unger
2nd Place: Tom Castillo
3rd Place: (2) James Sizemore
Consolation: Cameron Hacker (Wasilla)


Men’s “30/40+” Singles

1st Place: (2) Mike Hovanec
2nd Place: (1) John Neill
3rd Place: (3) Tim Keaveny Sr.
Consolation: Willy Stone


Men’s “50+” Singles – (Round Robin)

1st Place: Jim Grizzell (Soldotna)
2nd Place: Dave Llewellyn (Ft Richardson)


Juniors “10 & Under” Singles – (Round Robin)

1st Place: Todd Centofani
2nd Place: Darin Smithgaddis
3rd Place: Rhianne Deaton
4th Place: Eva Nelson


Juniors “14 & Under” Singles

1st Place: (1) Jesse Keaveny
2nd Place: (2) Cameron Hacker (Wasilla)
3rd Place: Nick Deaton
Consolation: Brian Bielenberg


Women’s Doubles – (Round Robin)

1st Place: Julie Romig & Kim Gaines
2nd Place: Mimi Crane & Ly Abbott


Men’s “Open” Doubles

1st Place: (2) Telon Bremont & Mike Hovanec
2nd Place: (1) Steve Deaton & Jay Wisthoff
Consolation: Rich Carver & John Neill (EAFB)


Men’s “B/C” Doubles

1st Place: (2) Ron Garzini & Larry Langston
2nd Place: (1) Steve Blair & Dave Faught
3rd Place: (4) Jr Carr & Dave Llewellyn (Ft Richardson)
Consolation: James & E. Sizemore


Mixed “Open” Doubles – (Round Robin)

1st Place: Linda Sheppard & Telon Bremont
2nd Place: Kathy & Jay Wisthoff
3rd Place: Kerri Wethington & Jeff Sandys


Mixed “B/C” Doubles

1st Place: Mimi Crane & George Petering
2nd Place: (3) Julie Leonard & Steve Blair
3rd Place: (1) Mary Duhoux & Jr Carr (Ft Richardson)
Consolation: Kim Gaines & Tom DeJulia