1991 Westmark Racquetball Classic

The Alaska Athletic Club

Presents the:
Anchorage, Alaska
November 6-10, 1991

Women’s “Open”
1st Place: (1) Robin Rodriguez
2nd Place: (3) Jackie Gopie (Fairbanks)
3rd Place: Carla Cuaresma

Women’s “A”
1st Place: Leda Evans
2nd Place: Cindy Krieg
3rd Place: Linda Sheppard

Women’s “B”
1st Place: Jane Matthews
2nd Place: Jana Query (Soldotna)
3rd Place: (2) Leda Evans
Consolation: Tammy Shanders (Fairbanks)

Women’s “C”
1st Place: Patti Zachary
2nd Place: Patti Itchoak
3rd Place: (1) Terri Oderkirk (Ft Richardson)
4th Place: Lynn Doran

Women’s “Novice”
1st Place: Cindy Ballard
2nd Place: Trica Yonker
3rd Place: Tami Halverson
4th Place: Dawn Ferrise

Women’s “30+/40+”
1st Place: Midge Miller
2nd Place: Patti Maguire
3rd Place: Esther Andariese

Mens “Open”
1st Place: (1) Jimmy Lowe
2nd Place: (2) Jay Wisthoff
3rd Place: (3) Scott Shanders (Fairbanks)
Consolation: Mark Hindle

Mens “AA”
1st Place: Curtis Webb
2nd Place: Tim Keaveny
3rd Place: Frank Peck
Consolation: Larry Ng

Men’s “A”
1st Place: (1) Telon Bremont
2nd Place: (2) Ron Stroman
3rd Place: (3) Todd Boyd
Consolation: John Neill (EAFB)

Men’s “B”
1st Place: (1) Dean Stewart
2nd Place: Sid Ferguson
3rd Place: (4) Sherrill Lewis
Consolation: Kent Logan

Men’s “C”
1st Place: Rezell Linen
2nd Place: (2) Greg Endsley
3rd Place: Tom Riebel
Consolation: (1) Stephen Blair

Men’s “Novice”
1st Place: Rodney Ramirez
2nd Place: Chris Bremmer
3rd Place: Frank Pacheco
Consolation: Michael Burud

Men’s “30/40+”
1st Place: (1) Tim Keaveny
2nd Place: (2) John Neill (EAFB)
3rd Place: (5) Ron Stroman
Consolation: (4) Mike Hovanec

Men’s “50+”
1st Place: Jim Grizzell (Soldotna)
2nd Place: (2) Earl Matthis
3rd Place: (1) Dave Llewellyn (Ft Richardson)
Consolation: Don Franklin

Juniors “10 & Under”
1st Place: (1) Todd Centofanti
2nd Place: (2) Joey Keaveny
3rd Place: (3) Lindsey Cuaresma
Consolation: Patrick Bennett

Juniors “14 & Under” Round Robin
1st Place: Jesse Keaveny
2nd Place: Timbo Keaveny
3rd Place: Ken Boice
4th Place: Chris Dalton

Juniors “18 & Under”
1st Place: (1) Keith Boice
2nd Place: (2) Brandon Cuaresma
3rd Place: (4) Chris Speerstra
Consolation: Timbo Keaveny

Women’s “Doubles”
1st Place: Jackie Gopie & Marnie Stark
2nd Place: Marie Hindle & Kelly Cunningham
3rd Place: Carla Cuaresma & Esther Andariese
Consolation: Mona Melton & Wendy Constantine

Men’s “Open” Doubles
1st Place: (2) Jimmy Lowe & Jamie Fairbanks
2nd Place: (1) Jay Wisthoff & Steve Hamrick
3rd Place: (4) Ben Cuaresma & Mark Hindle
Consolation: (5) Tim Keaveny & Keith Boice

Men’s “B/C” Doubles
1st Place: (5) Dean Stewart & Rezell Linen
2nd Place: (2) Dave Llewellyn & Ralph Edmonds
3rd Place: (6) Jamie Query & Rich Carver
Consolation: Tom Castillo & George Watson

Mixed “Open” Doubles
1st Place: (1) Kathy Wisthoff & Jay Wisthoff
2nd Place: (3) Carla Cuaresma & Ben Cuaresma
3rd Place: (4) Jackie Gopie (Fairbanks) & Telon Bremont
Consolation: Marie Hindle & Mark Hindle

Mixed “B/C” Doubles
1st Place: (2) Mona Melton & George Petering
2nd Place: (1) Susan Speerstra & Joe Lawrence
3rd Place: (4) Liz Savage & Mike Frost
Consolation: Lynn Doran & Howard Doran